2020-03-24 12:00
Helsingin Jokerit ry

U15–U7 vastuuvalmentajat ja joukkueissa pelaaminen kaudella 2020-2021

Tiedote 24.03.2020
 

Maan hallituksen 12.3. suositusten ja SJL hallituksen 13.3. päätöksen valossa Helsingin Jokerit Ry:n hallitus 13.3. on arvioinut tilannetta ja päättänyt, että kaikki junioreiden harjoitus-, ottelu- ja muut vastaavat kokoontumista vaativat tapahtumat (vanhempainillat, kauden päättäjäiset, iltapäiväjäät jne.) perutaan toistaiseksi. Päätöksellä haluamme omalta osaltamme ennaltaehkäistä tartunnalle altistumista.
 

Ikävästä tilanteesta huolimatta valmistelemme kautta 2020-21. Mikäli olet kiinnostunut pelaamaan Jokerit joukkueessa ensi kaudella:

  • Kenttäpelaaja: ota yhteyttä alla mainittuun Jokerit ikäluokan vastuuvalmentajaan tai ikäluokan kohdalle merkittyyn yhteyshenkilöön.

  • U15/ 2006 – U10/2011 Maalivahti: ota yhteyttä Jokerit maalivahtikoordinaattori Marko Järviseen
     

JOKERIT U15/2006 – U7/2014 VASTUUVALMENTAJAT KAUDELLA 2020-2021
 

Jokerit U15/ 2006 Vastuuvalmentaja Timo Kuuluvainen 040 527 8394 timokuuluvainen1983@gmail.com
Yhteydenotot Teemu Poussa Taitovalmentaja 050 370 1700 teemu.poussa@jokerit.com
 

Jokerit U15 JoVi/ 2006, Vastuuvalmentaja, Tomi Lesonen, 040 841 5729, tomi.lesonen@gmail.com
Yhteydenotot Teemu Poussa Taitovalmentaja 050 370 1700 teemu.poussa@jokerit.com
 

Jokerit U14/ 2007 Vastuuvalmentaja Jari Risku 044 539 9552 jaririsku4@gmail.com
Yhteydenotot Teemu Poussa Taitovalmentaja 050 370 1700 teemu.poussa@jokerit.com
 

Jokerit U13/ 2008 Vastuuvalmentaja Jari Paaso 050 5647101 jari.paaso@gmail.com
 

Jokerit U12/ 2009 Vastuuvalmentaja Tuomas Taskinen 040 334 1863 tuomas.taskinen@hel.fi
 

Jokerit U11/ 2010 Vastuuvalmentaja Tomi Lepola 040 868 0560 tomi.lepola@ansfinland.fi
 

Jokerit U10/ 2011 Vastuuvalmentaja Sami Nurkkala 050 599 0643 snurkkala@mmm.com
 

Jokerit U9/ 2012 Vastuuvalmentaja Mikko Väisänen 050 344 5371 mikko.vaisanen@santanderconsumer.fi
 

Jokerit U8/ 2013 Vastuuvalmentaja Toni Nilsson 040 835 8600 tn.nlssn@gmail.com
Yhteydenotot Mikko Nurminen Junioripäällikkö 040 774 3425 mikko.nurminen@jokerit.com
 

Jokerit U7/ 2014 Vastuuvalmentaja Mikko Nurminen Junioripäällikkö 040 774 3425 mikko.nurminen@jokerit.com
 

Lisätietoja:
 

U15/ 06 – U13/ 08 Teemu Poussa Taitovalmentaja 050 370 1700 teemu.poussa@jokerit.com
 

U12/ 09 – U7/ 14 Mikko Nurminen Junioripäällikkö 040 774 3425 mikko.nurminen@jokerit.com
 

Maalivahdit U15/06 – U11/10 Marko Järvinen Maalivahtikoordinaattori 050 321 0115 marko.jarvinen@kotikone.fi